Dlaczego warto śledzić akcje tych 3 spółek związanych z Metaverse? 

Ostatnio pisaliśmy o tym, że „95% NFT nie ma żadnej wartości. Tokeny szorują po dnie”. Dzisiaj skupimy się na bardziej pozytywnych informacjach. Przybliżymy trzy metaświaty, których akcje warto obserwować. Co je wyróżnia?

Ceny akcji tych metaświatów mogą eksplodować!

Matthew Farley, współpracownik InvestorPlace w swojej analizie uważa, że to „najsolidniejsze typy, każdy z wyjątkowych powodów”. Poznajmy je:

  • Roblox – firma notuje dobre wyniki finansowe, a ponadto ma odporny i rozwijający się ekosystem.
  • Qualcomm – skupia się na rozwoju rzeczywistości rozszerzonej (XR) i usług metaverse w celu rozszerzenia doświadczeń użytkowników. Jest to możliwe dzięki połączeniu rozszerzonej rzeczywistości i generatywnej sztucznej inteligencji.
  • Verizon – firma telekomunikacyjna, która współpracuje ze znanymi firmami z branży Metaverse.

Rynek jest bardzo dynamiczny. W krótkim czasie udało się przejść od kryptowalut do gier VR czy wirtualnych biletów na koncerty. Stałe upowszechnianie metaświatów doprowadziło do powstania akcji.

Źródło: Midjourney

Co wyróżnia metaświaty Roblox, Qualcomm i Verizon?

Zdaniem Farley’a, firmy lepiej radzą sobie z zawirowaniami w globalnej gospodarce i z szybkim tempem zmian. Modele spółek elastycznie reagują na zawirowania rynkowe, co oznacza, że są w stanie wytrzymać ewolucję i zapewnić „wyjątkową przewagę konkurencyjną”.

Przyjrzyjmy się poszczególnym spółkom.

Roblox

Źródło: Michael Vi / Shutterstock.com

Firma jest pionierem, jeżeli chodzi o stworzenie platform Metaverse. Wprawdzie akcje spółki spadły w okresie pandemii, to ostatnie wyniki pokazują, że Roblox rośnie. W II kwartale przychody spółki wyniosły 689,8 mln USD i jest to 15% wzrost rok do roku (YOY).

Roblox może pochwalić się iponującym wynikiem 65,5 milionami użytkowników dziennie – wzrost o 25% (YOY). Co więcej, platforma zainicjowała program partnerski, który ma ułatwić tworzenie innowacyjnych reklam na platformie.

Spółka ma obecnie więcej użytkowników w wieku powyżej 13 lat, co dotychczas nie miało miejsca w historii działalności Robloxa. Oznacza to rosnące możliwości tworzenia treści zarówno dla starszych użytkowników, jak i młodszych.

Roblox jest obecny m.in. w USA, Europie, Azji i Pacyfiku. Warto podkreślić, że większość treści powstaje z inicjatywy użytkowników. Jest to jeden z czynników, który zachęca do odwiedzin metaświata.

Qualcomm

Źródło: nikkimeel / Shutterstock.com

Qualcom to światowy lider w dziedzinie półprzewodników, który zwiększa swoje zaangażowanie w Metaverse, np. poprzez współpracę z Amazon czy Baidu. Firma uruchomiła 100-milionowy dolarowy fundusz inwestycyjny Metaverse, wspierając twórców zajmujących się AR, mieszanką rzeczywistości i VR. Dyrektor generalny Cristiano Amon przewiduje wzrost znaczenia Metaverse w mediach społecznościowych.

Notowania akcji QCOM obecnie są poniżej średnich długoterminowych, ale rekomendacja „kupuj” ze strony Wall Street sugeruje potencjał wzrostu. Terminowy wskaźnik P/E wynosi 12,05, co jest niższe od wskaźnika P/E na zakończenie, wskazując na oczekiwania analityków co do przyszłego wzrostu.

Qualcomm także rozwija doświadczenia metaverse poprzez współpracę z Baidu w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości i sztucznej inteligencji. To połączenie technologii chmurowych i AI Baidu z wiedzą Qualcomm ma na celu stworzenie bardziej zaangażowanych doświadczeń cyfrowych.

Verizon

Źródło: Ken Wolter/Shutterstock.com

Verizon może wydawać się niespodziewanym graczem w Metaverse, ale odgrywa kluczową rolę, zapewniając infrastrukturę i przepustowość dla AR i VR. Współpracuje ściśle z Meta Platforms i ma potencjał na poprawę wyceny. Ich partnerstwo jest kluczowe dla streamingu VR w chmurze i gier na PC. Nowe słuchawki Quest 3 VR od Meta mogą korzystać z technologii 5G, co pozwala na lepsze doświadczenia wirtualne. 

Średnia cena docelowa akcji VZ wynosi 57 USD, co sugeruje potencjalny wzrost w porównaniu z obecnym poziomem na poziomie 33,16 USD. Dlatego inwestorzy mogą rozważyć dodanie VZ do swoich list obserwowanych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

W przeciwieństwie do NFT, spółki Metaverse są jak najbardziej realne. Ich akcje notowane są na największych amerykańskich giełdach, a firmy podlegają pod nadzór finansowy. 

Niemniej jednak metaświat to niedojrzały rynek, który dynamicznie się zmienia. Trudno więc przewidzieć, jak sprawdzi się długoterminowa inwestycja. Z jednej strony to szansa, aby kupić akcje przed potencjalnym boomem, a z drugiej ryzyko utraty pieniędzy, którego nie wolno lekceważyć.


Pamiętaj o ryzyku!

Wszelkie dane, materiały, informacje, obliczenia, analizy, artykuły, opracowania itp. znajdujące się w The Metaverse Journal 24 nie mogą być traktowane jako porada inwestycyjna lub wiążąca ocena rynku albo instrumentu inwestycyjnego.

Źródło: InvestorPlace.com