PKO BP docenione za aktywność w przestrzeni Metaverse!

PKO Bank Polski zwyciężył w plebiscycie Global Retail Banking Innovation Awards 2023 w kategorii „Outstanding Customer Relations & Brand Engagement Initiative”. Jury zwróciło uwagę na aktywność i budowanie społeczności banku w Metaverse, a w szczególności na organizację Wirtualnych Targów Pracy #PKOBankTalentów i prowadzone działania marketingowe.

Uzasadnienie nagrody dla PKO BP

Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę na innowacyjne podejście przy organizacji Wirtualnych Targów Pracy i działania marketingowe, które angażują użytkowników platform Metaverse wokół marki PKO BP.

Wyniki plebiscytu ogłoszono 19 października na uroczystej gali w Singapurze. Polski bank pokonał 530 projektów zgłoszonych przez 190 banków z całego świata.

Początki PKO BP w Metaverse

Artur Kurcweil, wiceprezes PKO Banku Polskiego, który nadzoruje Obszar Technologii, wspomniał, że w ubiegłym roku bank uruchomił wirtualną Rotundę, czyli cyfrowy odpowiednik charakterystycznej placówki w Warszawie. Kurcweil przypomniał, że projekt był cyfrowym laboratorium, który miał sprawić, aby bank pojawił się w Metaverse. Głównym celem tych działań było określenie, jaką wartość dodaną bank może wnieść do tej przestrzeni, a jednocześnie, jak wykorzystać swoją obecność w metaświecie.

Źródło: YouTube / PKOBP

Artur Kurcweil: „Dziś jesteśmy bogatsi o bezcenną wiedzę i rozwiązania, które zbliżają nas do kolejnego kroku – pojawienia się na platformach gamingowych oraz budowania rozwiązań bazujących na wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. 

Chcemy być liderem metabankowości w naszym regionie i jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu innowacyjnemu podejściu w przyszłości Metawers będzie dla nas ważnym kanałem komunikacji z młodymi klientami”.

Pierwsze w Polsce i jedne z pierwszych na świecie – Wirtualne Targi Pracy

Nowy wymiar rekrutacji. Tak w skrócie można powiedzieć o majowym wydarzeniu zorganizowanym przez bank. Targi były skierowane do osób, które wchodzą na rynek pracy i dla tych z większym bagażem doświadczeń. Oferty pracy czekały na specjalistów z obszarów:

  • IT;
  • Data Science;
  • Big Data;
  • Sprzedaży;
  • Obsługi Klienta;
  • UX;
  • Ryzyka;
  • Operacji.

Uczestnicy targów mogli skorzystać z porad dotyczących budowania ścieżki kariery na bazie kompetencji przyszłości. Pojawiły się także wskazówki dotyczące stworzenia dobrego CV, przygotowania się do rozmowy rekrutacyjnej, a nawet zrobienia dobrego pierwszego wrażenia. Aktywni użytkownicy otrzymali możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę z bankowymi rekruterami.

Źródło: Decentraland / PKOBP

„W PKO Banku Polskim stale poszukujemy nowych form kontaktu z osobami zainteresowanymi pracą w banku i dlatego zdecydowaliśmy się przetestować możliwości, jakie daje w tym zakresie świat Metawers. Zorganizowaliśmy w pełni wirtualne targi pracy, które zakończyły się wielkim sukcesem” – zaznacza Jolanta Wiewióra, dyrektor Pionu Relacji z pracownikami w PKO Banku Polskim.

Cyfrowe laboratorium PKO BP w Metaverse

Wirtualna Rotunda pojawiła się w metaświecie, w 2022 roku i dostępna jest na platformie Decentraland. Bank testuje różne formy zaangażowania użytkowników w cyfrowym świecie i buduje swoje know-how. 

Użytkownicy, którzy zdecydują się odwiedzić placówkę banku w Metaverse, mogą to zrobić o dowolnej porze dnia lub nocy. We wnętrzu znajdują się galerie polskiej sztuki współczesnej ze zbiorów PKO Banku Polskiego, a także wystawę poświęconą historii banku.

Warto zaznaczyć, że pojawia się także element grywalizacji, który wprowadza możliwość znajdywania i zbierania cyfrowych kropek, które są umieszczone w różnych miejscach Rotundy.

PKO BP to lider wśród banków w Polsce pod względem zaangażowania w Metaverse. Fani nowych technologii mają możliwość śledzenia rozwoju tej instytucji w metaświecie.

Źródło: PKO BP