Raport: Metaverse in Energy – Thematic Intelligence

W ostatnim czasie pojawia się wiele raportów dotyczących Metaverse. Pisaliśmy ostatnio o „Metaverse in Media – Thematic Intelligence” czy perspektywach i wyzwaniach związanych z Metaverse w Polsce  – „Poland Meets Metaverse”, który przygotował Mastercard. Tym razem skupimy się na paliwie, które zasila metaświat, czyli energii elektrycznej.

Wpływ Metaverse na globalną działalność energetyczną

„Metaverse in Energy – Thematic Intelligence” jest do kupienia na ResearchAndMarkets.com. Można w nim przeczytać jak metaświat wpływa na globalną działalność energetyczną. Ponadto pojawiają się informacje o wartościach dodanych, jakie wnosi Metaverse do operacji energetycznych.

Metaverse & Biznes

Wirtualny świat to wiele różnych technologii. Wśród nich są np. VR, AR czy blockchain, ale także cyfrowe bliźniaki, które już są wykorzystywane w działalności biznesowej przedsiębiorstw energetycznych. Zdaniem autorów raportu, wraz z rozwojem technologii Metaverse i rozszerzania się operacji energetycznych, metaświat może mieć coraz większy wpływ na sektor energetyczny.

Monitoring w firmie dzięki Metaverse

Wspomniane technologie VR, AR i cyfrowe bliźniaki mogą zapewnić rzeczywistą wartość dodaną w przedsiębiorstwach przemysłowych. W firmach energetycznych jest wiele różnych aktywów (maszyn i urządzeń), które cyfrowe bliźniaki mogą pomóc monitorować i optymalizować ich wydajność. Z kolei rozszerzona rzeczywistość (AR) może zapewnić wysoką efektywność prac konserwacyjnych.

Szkolenia i niższe koszty

W każdej firmie pracownicy powinni być szkoleni. Najlepiej, gdyby były to warunki zbliżone do rzeczywistych, ale bez negatywnych konsekwencji. Dla przykładu, gdy pracownik ma zainstalować jakiś element, który jest bardzo drogi, a uszkodzenie go wydłuży prace modernizacyjne i zwiększy koszty inwestycji, to ćwiczenie na żywym organizmie obaczone jest wysokim ryzykiem. W rzeczywistości wirtualnej można wielokrotnie powtarzać zadania, aż do osiągnięcia określonego poziomu. Dopiero wówczas pracownik może zacząć pracę z fizycznym sprzętem.
Pełny raport „Metaverse in Energy – Thematic Intelligence”.

Źródło: Researchandmarkets