Raport Capgemini: The future of learning with the Metaverse

Nauka nie kończy się wraz z opuszczeniem murów szkoły lub uczelni wyższej. Jest to nieustanny proces, na który firmy kładą coraz większy nacisk. Wszystko dlatego, że wiedza dosyć szybko się dezaktualizuje. Jeśli przedsiębiorstwo nie chce zostać w tyle za konkurencją, powinno skupić się na motywowaniu pracowników to pogłębiania i aktualizowania swojej wiedzy.

Zastosowanie Metaverse w obszarze edukacji pracowników

Eksperci Capgemini zauważyli, że technologie Metavers i Sztucznej Inteligencji mają coraz szersze zastosowanie. Oznacza to, że firmy upatrują swoich szans na rozwój w obu tych obszarach. W związku z tym analitycy Capgemini postanowili przeprowadzić badania i wywiady dotyczące wirtualnego świata i AI.

Trzy najważniejsze pytania z raportu:

  • Jakie są przypadki zastosowań technologii Metaverse, które mogą mieć znaczący wkład w ponowne wymyślanie doświadczeń edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów?
  • Jakie są najważniejsze korzyści i wyzwania?
  • Jakie są kluczowe korzyści dla organizacji w zastosowaniu metaświata do celów szkoleniowych?

Praca zdalna stała się standardem, ale nie brakuje firm, które wymagają, aby pracownicy wrócili do biur. Jest to wynik spadku efektywności czy pogorszenia relacji, które trudno zbudować podczas spotkań na Zoomie. Metaświat może pomóc to zmienić i jednocześnie stworzyć silne poczucie bliskości. Autorzy raportu sugerują, że może on wnieść „ogromny wkład do międzynarodowej współpracy między zespołami […]”.

Jak efektywnie wykorzystać wirtualny świat w biznesie? Więcej informacji znajdziesz w raporcie Capgemini.

Źródło: Capgemini.com