Rewolucja w Fortnite: Nowy dyrektor to współtwórca kinowego uniwersum Marvela

Charlie Wen został nowym dyrektorem kreatywnym w firmie Epic Games i będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój popularnej gry Fortnite. Ta decyzja nastąpiła po odejściu Donalda Mustarda, który przeszedł na emeryturę. Wen wnosi do Epic Games bogate doświadczenie zarówno w dziedzinie gier wideo, jak i kinematografii.

Jego kariera w branży gier wideo rozpoczęła się wiele lat temu, kiedy zajmował się projektowaniem wizerunku postaci Kratosa i ogólnego kierunku artystycznego w grach z serii God of War. Jednak prawdziwą sławę zdobył jako „szef rozwoju wizualnego” w Marvel Studios, gdzie pracował nad stylizacją kinowego uniwersum Marvela. To on miał kluczowy wpływ na wygląd filmów takich jak „Thor”, „Avengers”, „Iron Man 3” czy „Ant-Man”.

Po swojej pracy w Marvel Studios, Charlie Wen został „konsultantem kreatywnym” w Riot Games, gdzie doradzał w kwestiach związanych z integrowaniem różnych projektów w spójne uniwersum. Teraz dołącza do Epic Games jako dyrektor do spraw kreatywnych i będzie miał wpływ na dalszy rozwój Fortnite.

Fortnite od dawna jest jednym z czołowych „metaverse” w wirtualnej rozrywce, łączącym liczne licencje i wydarzenia. Z doświadczeniem Wen w projektach związanych zarówno z grami, jak i filmami, jego przyjście do Epic Games wydaje się idealnie pasować do tego dynamicznego środowiska. Wen wyraził swoją wdzięczność za tę możliwość na Twitterze, twierdząc, że przyszła podróż zapowiada się „naprawdę epicko”.