SK Telecom zaczęło współpracę z malezyjskim CelcomDigi. Czego dotyczy kooperacja?

SK Telecom (SKT) podjęło strategiczne partnerstwa z kluczowymi firmami z regionu Azji Południowo-Wschodniej, mianowicie CelcomDigi w Malezji, Agate (producentem gier z Indonezji) oraz Cosmic Technologies (dostawcą platformy IoT na Filipinach). Ich celem jest rozwijanie lokalnych treści dla metaverse’owej platformy ifland, którą tworzy południowokoreańska firma.

Wspólne zadania

Współpraca SKT z tymi trzema partnerami skupia się na stworzeniu zindywidualizowanych treści oraz materiałów marketingowych dopasowanych do specyfiki każdego z rynków. Dodatkowo firmy planują zapewnić wsparcia klienta na najwyższym poziomie. To partnerstwo pozwala przedsiębiorstwom na zdobycie doświadczenia w obszarze Metaverse bez konieczności ponoszenia początkowych kosztów związanych z rozwojem usług. SKT z kolei może dostarczać treści dostosowane do potrzeb każdego kraju czy regionu.

Dalsze kroki i plany

Obecnie spółki testują lokalizację usług poprzez wspólne działania marketingowe oraz organizację wydarzeń lokalnych w dedykowanych sekcjach iflandu. Dodatkowo SKT pracuje nad poszerzeniem językowej obsługi platformy, planując dodanie indonezyjskiego, malajskiego, hindi oraz hiszpańskiego do listy wspieranych języków w ifland.

To strategiczne posunięcie SKT ma na celu uczynienie iflandu główną globalną przestrzenią Metaverse. Firma już wcześniej rozpoczęła działalność platformy na 49 międzynarodowych rynkach oraz nawiązała umowy dotyczące dystrybucji i treści z lokalnymi partnerami w różnych krajach. 

Czy będzie to mocna konkurencja dla Meta?