W dniu 20 września 2023 r. grupa brytyjskich polityków zanurzyła się w metaświecie. Celem tego działania było zwrócenie uwagi światowych liderów na brytyjską wizję branż blockchain i Web3.
Meta-słówka
Web3 lub Web 3.0 to pomysł na nową iterację sieci WWW, w ramach której funkcjonują takie pojęcia jak decentralizacja, technologie blockchain i ekonomia oparta na tokenach. – Edelman Gilad ”Co to jest w ogóle Web3?”.
Ośmiu brytyjskich lordów i polityków weszło do Metaverse w ważnym celu
Grupa lordów i polityków postanowiła zwrócić się do światowych przywódców, aby podkreślić, jakie możliwości i wyzwania wiążą się z rozwojem technologii Web3. Jedną z osób byłą Natalie Elphicke, posłanka do parlamentu i przewodnicząca nowej Grupy Parlamentarnej Ogólnopartyjnej (APPG) ds. technologii Blockchain. Podkreśliła ona znaczenie kolejnej iteracji Internetu:
„Web3 reprezentuje zmianę paradygmatu, która na nowo definiuje samą strukturę Internetu”
Przemówienie Natalie Elphicke
W trakcie swojego wystąpienia Elphicke zaznaczyła, że Wielka Brytania ma potencjała, by stać się „inteligentnym krajem” obsługującym blockchaina. Jednocześnie zauważyła, że UK „pozostaje w tyle za konkurentami” w zakresie zapewnienia miejsc pracy związanych z blockchainem.
Priorytet 1
Polityk powiedziała, że priorytetem Wielkiej Brytanii jest rozwój branży Web3 i planowanie siły roboczej, po czym dodała:
„Częścią tego jest uczynienie Wielkiej Brytanii atrakcyjnym ośrodkiem dla założycieli, programistów, programistów i firm Web3, którzy mogliby tu pracować”.
Natalie Elphicke wezwała do stworzenia większej liczny planów działania związanych z blockchain i współpracy między krajami. Dodała, że dotychczas mniej niż 12 państw opublikowało tego typu założenia.
Priorytet 2
Kolejnym ważnym krokiem będzie kontynuacja Krajowego planu działania dotyczącego blockchain, który opublikowano w 2021 roku. Znajdują się w nim różnego rodzaju cele, a wśród nich ambicja zbudowania „cyfrowego narodu”, który będzie oparty na blockchain. Co więcej, stosowana technologia ma pomóc w działaniach na rzecz łagodzenia zmiany klimatu.
„Wyjątkowe wyzwania i możliwości dla organów regulacyjnych i decydentów”
Natalie Elphicke podczas swojego wystąpienia wspomniała także o DeFi. Zauważyła, że stwarza ono „wyjątkowe wyzwania i możliwości dla organów regulacyjnych i decydentów” i dodała, że „zapewnienie przejrzystości, możliwości kontroli i odpowiedzialności w tych ekosystemach jest sprawą najwyższej wagi”.
Polityk Partii Konserwatywnej mówiła również o tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym. „Nie ulega wątpliwości, że nasz świat ulega tokenizacji” – powiedziała i dodała: „Aktywa fizyczne ulegają tokenizacji, a tendencja ta będzie tylko rosnąć”.
Warto zaznaczyć, że wszystkie ambitne plany będą musiały wpisać się w ramy przepisów o bezpieczeństwie w Internecie. W dniu 19 września 2023 r. parlament przyjął taką ustawę, która obejmuje także Metaverse.
Źródło: Cointelegraph.com