Wielka Brytania przyjęła ustawę o bezpieczeństwie w Internecie, która dotyczy również Metaverse

W projekcie ustawy znalazły się zapisy, które nakładają na firmy obowiązek oceny prawdopodobieństwa zetknięcia się dzieci ze szkodliwymi treściami w wirtualnych światach. Co więcej, przedsiębiorstwa mają wprowadzić środki, które minimalizują takie ryzyko.

Sprawę skomentował Lord Stephen Parkinson, członek izby wyższej parlamentu i minister w Departamencie Kultury, Mediów i Sportu, który podczas lipcowej debaty nad projektem ustawy powiedział:

 „Metawersum wchodzi w zakres projektu ustawy, który, jak szlachetni lordowie wiedzą, został zaprojektowany tak, aby był neutralny pod względem technologicznym i przyszłościowy, aby dotrzymać kroku pojawiającym się technologiom”.
Źródło: Midjourney

Bezpieczeństwo w Metaverse

Szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest szalenie ważne dla powodzenia projektu stworzenia metaświata. Wystarczy spojrzeć na zagrożenia, jakie czyhają w internecie. Informacji o użytkownikach będzie więcej, ponieważ po zeskanowaniu sylwetki mamy do czynienia z danymi biometrycznymi. Należy więc zadbać, aby nikt nie mógł podszywać się pod drugą osobę. Pytanie, czy pozostali regulatorzy w Europie i na świecie nadążą za postępem.

Źródło: Coindesk.com